Norberg-Karbennins Församling:

 

Telefontid:Måndag-onsdag, fredag: 09.00-12.00. Torsdagar stängt.

Övrig tid svarar expeditionen i mån av tid.

 

 

KANSLIST

Siv Ekbäck Telefon: 0223-298 00

E-post: siv.ekback@svenskakyrkan.se

 

KYRKOHERDE

Kjell Gårdman Telefon:

0223-298 12 eller 070-605 70 46

E-post: kjell.gardman@svenskakyrkan.se

 

 KYRKOMUSIKER

Margareta Nordlund Telefon: 0223-298 03 eller 070-605 70 49

E-post: Margareta.Nordlund@svenskakyrkan.se

 

FÖRSAMLINGSHEMSVÄRDINNA

Elisabet Boman Telefon: 0223-298 07 eller 070-605 72 90

E-post: elisabet.boman@svenskakyrkan.se

 

KYRKVÄKTARE

Cecilia Viik Telefon: 0223-298 06 eller 070-605 70 45 cecilia.viik@svenskakyrkan.se

 

KYRKOGÅRDS- OCH FASTIGHETSCHEF

Thomas Törnqvist Telefon: 0223-298 08 0223-298 18 eller070-373 28 78

E-post: Thomas.Tornqvist@svenskakyrkan.se

 

VICE KYRKOGÅRDS- OCH FASTIGHETSCHEF

Kjell Öberg Telefon: 0223-298 08, 0223298 10 eller 070-605 70 48

 

 

 

 

Västanfors Västervåla församling:

 

Öppettider expedition: Vardagar kl 8-12 och kl 13-16

 

Telefonnummer:

 

växel:  0223-434 00

 

Kyrkoherde Henrik Rydberg 0223-434 10

E-post: henrik.rydberg@svenskakyrkan.se

 

Komminister Li Lundberg 0223-434 11

E-post: li.lundberg@svenskakyrkan.se

 

Musiker Lena Martinsson 0223-434 38

E-post: lena.martinsson@svenskakyrkan.se

 

Musiker Maria Webb 0223-434 37

E-post: maria.webb@svenskakyrkan.se

 

Kökspersonal - Lindgården 0223-434 20

 

Kyrkogårdspersonal:

Peter Andersson 0223-434 55

Benny arnqvist 0223-434 51

Åsa Strandberg 0223-434 52

Jorma Rågelid 0223-434 54

 

 

Virsbo - Ramnäs församling

 

telefonnummer.

 

Pastorsexpedition 0220-46460

fax. 0220-37322

E-post:ramnas.forsamling@svenskakyrka.se

 

 

Pastorsexpedition och
Begravningsverksamheten


S:t Paulusgården
Kyrkogatan 20
776 30 HEDEMORA
Tel.: 0225-355 00
Fax: 0225-355 08
E-post: hedemora-garpenbergs.forsamling@svenskakyrkan.se

Skinnskatteberg - Hed - Gunnilbo Församling

 

Telefonnummer.

 

Pastors expeditionen Öppet: må-fre kl 10-12

 

Pastorsexpedition: 0222-336 36

 

Hans Eric Johansson Kyrkoherde 0222-336 32 eller 076-760 96 32 hanseric.johansson@svenskakyrkan.se

 

Marie Blommé Präst 0222-336 30 eller 076-760 96 30 marie.blomme@svenskakyrkan.se

 

Heléne Leijon Präst 0222-336 33 eller 076-760 96 33 helene.leijon@svenskakyrkan.se

 

Susanne Bågenfelt Kantor, körledare 0222-336 34 eller076-7609634 susanne.bagenfelt@svenskakyrkan.se

 

Agnetha Törnberg Husfru, assistent 0222- 336 38 agnetha.tornberg@svenskakyrkan.se

 

Veli-Matti Sorvari Kyrkogårdsförman 0222-336 39, eller 070-176 47 12

veli-matti.sorvari@svenskakyrkan.se